Odkryj, kim jest Jezus i jak możesz Go doświadczyć

Osoba Jezusa z Nazaretu od samego początku wzbudzała ogromne emocje. Dzisiaj może coś wiemy na Jego temat, ale czy faktycznie rozumiemy, jak Jego Osoba może wpłynąć na nasze życie?

Odwiedź nas

Fantastyczny nauczyciel i filozof?

Bardzo łatwo jest wrzucić Jezusa w tę kategorię i jedynie zwracać uwagę na tę część Jego nauczania, która nam pasuje.

Szaleniec?

Od zawsze byli ludzie, którzy tak postrzegali Jezusa. Wyzwaniem w tym spojrzeniu jest jednak piękny przykład życia, który nam zostawił.

Ktoś więcej?

Jezus umarł na krzyżu nie za to, co zrobił, ale za to, kim twierdził, że jest. Z pozoru był zwykłym rzemieślnikiem z niedużej wioski, ale Jego osoba, wciąż zmienia życie ludzi na całym świecie.

Każdy z nas decyduje, kim dla nas jest Jezus

Wybitny autor i apologeta C.S. Lewis bardzo jasno pokazał nam, jak każdy z nas może podejść do osoby Jezusa:

“Nie chciałbym, aby ktoś powiedział o Chrystusie tę najbardziej nierozumną rzecz, którą nieraz się o Nim słyszy: 'Mogę uznać w Jezusie wielkiego nauczyciela moralności, ale nie przyjmę jego stwierdzenia, że jest Bogiem'. Akurat tego nie wolno nam mówić. Ktoś, kto byłby tylko człowiekiem, a zarazem mówił takie rzeczy jak Jezus, nie mógłby być wielkim nauczycielem moralności. Byłby albo szaleńcem – niczym człowiek, który utrzymuje, że jest sadzonym jajem – albo szatanem z piekła rodem.

Trzeba wybierać. Ten człowiek albo był i jest Synem Bożym – albo jest szaleńcem, lub czymś jeszcze gorszym. Możesz kazać Mu się zamknąć jako głupkowi, możesz na Niego napluć i zabić Go jako wcielonego demona, albo możesz upaść mu do stóp i nazwać Go Panem i Bogiem. Ale nie prawmy protekcjonalnych bzdur, że był wielkim człowiekiem i nauczycielem. Tej możliwości nam nie zostawił. Ani wcale nie zamierzał.”

Jezus chce dać się poznać
każdemu z nas

Często możemy mieć poczucie, że trzeba być wybitnie dobrą i moralnie nienaganną osobą, żeby móc zbliżyć się do Jezusa. Jezus jednak swoim życiem pokazał, że jest dostępny dla każdego. Przywódcy religijni byli oburzeni tym,  z jakimi ludźmi spotykał się Jezus.

Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Piśmie i mówili do Jego uczniów: «Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?»  Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają.  Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników». Ewangelia Łukasza 5:30-32

Jak dzisiaj zacząć odkrywać,
kim jest Jezus

Modlitwa

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

List do Rzymian 10:9-10

Pismo Święte

Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.

Ewangelia Jana 15:7-8

Wspólnota

Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Ewangelia Mateusza 18:19-20

Poznaj lepiej Kościół dla Miasta

Sprawdź nas online

Wiemy, że pierwszy krok jest często trudny, dlatego zachęcamy - poczytaj więcej o nas na naszej stronie i sprawdź nas w mediach społecznościowych.

Przyjdź i przekonaj się sam

Nie mamy nic do ukrycia, dlatego najlepiej przyjdź i przekonaj się, jacy jesteśmy i czy KDM może być również Twoim domem.

Doświadcz Boga w swoim życiu

Zarówno w niedzielę jak i w tygodniu stwarzamy przestrzeń do tego, żeby każdy mógł wzrastać duchowo i stawiać kolejne kroki wiary zmieniając otaczający nas świat.

Kościół dla miasta Krakowa

Kościół dla Miasta Krakowa jest miejscem, w którym każdy z nas może odkrywać i rozwijać wiarę w swojej codzienności. Na każdym spotkaniu uczymy się i zachęcamy do tego, jak żyć wiarą w ciągu tygodnia, a nie tylko w niedzielę. Dodatkowo sporo u nas się dzieje w ciągu tygodnia, więc każdy jest w stanie znaleźć przestrzeń dla siebie i zacząć odkrywać chrześcijaństwo w praktyce.